• Nezavisni.rs
  • 2022-11-04
  • Komentari isključeni za TRESE PARIZ! Novak održao još jedan čas tenisa i plasirao se u polufinale

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale mastersa u Parizu!

Novak je u četvrtfinalu pobedio Italijana Lorenca Musetija – 6:0, 6:3, posle jednog sata i 15 minuta igre.

Bio je ovo novi čas tenisa u izvedbi, samo na papiru, sedmog tenisera sveta.

Srbin je tako potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi i nastavio je seriju pobeda.

Prvi set protekao je u surovoj dominaciji srpskog tenisera. Museti nije imao ni promil šanse, Đoković je igrao gotovo bez greške i sve mu je polazilo za rukom. Sa druge strane, Italijan je bio vidno nervozan i nije birao najbolja rešenja, pa je uvodni deo igre završen za svega 25 minuta igre.

U drugom setu je bilo manjih problema za branioca titule. Malo se opustio, ušao u seriju grešaka, pa je Italijan prvi došao do brejka i poveo sa 2:1.

Ipak, vrlo brzo se Novak vratio na igru iz prvog seta. Osvojio je četiri gema u nizu i furiozno se plasirao u novo polufinale.
Đokovićev naredni rival biće pobednik meča Stefanos Cicipas – Tomi Pol.

Izvor:nezavisni.rs