TOOOO, SRBIJOOOO! Idemo u Arenu – Srpkinje su u četvrtfinalu!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je u Zrenjaninu Belgiju sa 70:66 i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

22.34 – Kraj meča, pobeda Srbije nad Belgijom rezultatom 70:66. Srbija je u četvrtfinalu.

Loading...

22.23 – Nastavlja se meč, rezultat je 64:64, 66 sekundi je do kraja susreta.

22.18 – Meč je prekinut na kratko iz tehničkih razloga.

21.51 – Nakon tri odigrane četvrtine Belgijanke vode sa 48:42. Energičnija i požrtvovanija igra Srbije u drugom poluvremenu. Naše reprezentativke su serijom 6:0 započele treću deonicu, nakon čega je usledela rezultatska klackalica i razmena poena na obe strane. Belgija uspeva da održi prednost, ali se stiče utisak da ukoliko bi proradio šut sa distance Srbiji, da bi meč mogao da ode u neizvesnu završnicu.

loading...

21.29 – Nastavljen je meč…

21.14 – Završeno je prvo poluvreme, Belgija vodi sa 34:26.Belgijanke su bolje ušle u drugu četvrtinu, serijom 8:2 došle do prednosti koju uspevaju da održe. Srbija ima problema sa šutem sa distance (1/9 za tri poena), kao i sa selekcijom faula, pogotovo pri ispunjenom bonusu. Meseman je postigla 12 poena u redovima Belgije, Jelena Bruks u našoj reprezentaciji ima osam poena.

20.53 – Kraj prve četvrtine, Srbija vodi sa 16:15. Igra se u jakom ritmu, sa dosta trčanja. Ne najbolji procenti šuta obe ekipe rezultuju velikom borbom za skok i samim tim dosta faulova i slobodnih bacanja. Srbija ima minimalnu prednost nakon deset minuta.