
Samo par dana nakon tragične nesreće u Nišu u kojoj je poginulo pet osoba, sličan incident izbegnut je na pružnom prelazu Kijevo u Rakovici pošto je rampa ostala podignuta u trenutku kada je nailazio voz, a sve su to u direktnom uključenju snimile TV kamere!
Na svu sreću mašinovođa je ugledao kombi, stao i propustio vozilo koje je prošlo pored rampe koja se nije spuštala.
Ovaj propust koji je mogao da dovede do nesreće sa tragičnim ishodom zabeležen je u živom programu tokom izveštavanja TV Prva.
Neposredno nakon što se dogodio ovaj incident zaposleni na stanici su regaovali i sanirali kvar, te su rampa i zvučna signalizacija počele da funkcionišu.
Naime, sve do pre nekoliko meseci na ovom pružnom prlelazu nije bilo rampe, vertikalne drumske signalizacije, ali ni zvučne signalizacije, dok danas sve to postoji, samo što rampa povremeno prestane da radi.
Izvor:Blic/Prva
BESRAMNI DESANT: Zbog vazdušnog zida oko Srbije sprečen dolazak Lavrova
VUČIĆ: De fakto smo već uveli vanredno stanje
Rusiji ne mogu ništa i onda se iživljavaju na jednoj maloj Srbiji
Pred Vučićem osam izazova u novom mandatu
Novak gubi prvo mesto na ATP listi
PLANIRATE U TURSKU NA ODMOR? Ovo su novi uslovi ulaska u zemlju!
Kako je Minja Subota proslavio pesmu „Čačak“ i pomogao Breni
NE POPUŠTA! PUTIN postavio OZBILJAN USLOV kako bi bio rešen problem sa HRANOM!